INFORMACE PRO UCHAZEČE

Přijímací řízení

JAK VYPLNIT PŘIHLÁŠKU

ZOBRAZIT

STRUČNÝ PRŮVODCE

ZOBRAZIT

PŘIHLÁŠKA KE STUDIU

STÁHNOUT

Den otevřených dveří

25. 1. 2023

Seznamte se s Doctrina – Podještědským gymnáziem prostřednictvím ředitele školy, paní zástupkyně nebo studentů. Ideální příležitost pro rodiče zájemců i samotné zájemce o studium v primě (žáci 5. tříd) i I. ročníku (žáci 9. tříd) zeptat se na vše ze života školy i přijímacího řízení.

Přijímačky nanečisto – online

Předprodej již v říjnu. Začínáme v listopadu.

PROBÍHAJÍ AŽ DO PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK

 

Matematika / Český jazyk

Vyzkoušejte si stejný typ testu, jaký bude u přijímacích zkoušek pro 5. i 9. ročník (CERMAT), bez stresu a nervů. Zjistěte, jak na tom jste.

Zkušení vyučující se žáky projdou všechny testové otázky a ochotně jim vysvětlí všechny nejasnosti. Vyučující také upozorní na nejčastější typy a okruhy testových otázek, které se v testu opakují, a na co si dát pozor. Žáci se seznámí s formou testování a samotné zkoušky pak pro ně nebudou žádným „strašákem“ ani překvapením.

 

Jedná se o dlouhodobou přípravu, kdy si každý týden může zájemce vyzkoušet přijímací zkoušky CERMAT. Součástí bude i velmi důležitá zpětná vazba, ve které každý účastník zjisti jak se jeho výsledky pohybují ve srovnání s ostatními.

Gymnazistou na zkoušku

Středa 2. února 2023, 8.30 – 11.00
Čtvrtek 14. února 2023, 8.30 – 11.00

Zažijte krásy gymnaziální výuky.  

Vyzkoušejte si školu a nasajte její atmosféru, ještě než si na ni podáte přihlášku. Žáci 9. tříd u nás zažijí dvě hodiny výuky, do kterých se mohou aktivně zapojit. Na konci každé hodiny bude prostor pro dotazy s vyučujícími i se stávajícími studenty. 

Účastníci získají body k přijímacímu řízení.

Hospitační týden pro veřejnost

17.-21. 10. 2022
6.-10. 2. 2023

 

Podívejte se u nás kamkoliv. Nic netajíme. Nemusíte nikomu předem nic oznamovat, stačí si vybrat dle rozvrhu ročník a předmět, který chcete vidět. V uvedeném týdnu je možné navštívit opravdu jakoukoliv vyučovací hodinu. Jediné, o co Vás prosíme, je včasný příchod, aby výuka mohla probíhat nerušeně.

Formulář přihlášky ke stažení

PDFExcel

Prohlédněte si proč studovat na Doctrina – Podještědském gymnáziu

ZDE

Kritéria přijetí na čtyřleté gymnázium stahujte

ZDE

Kritéria přijetí na osmileté gymnázium stahujte

ZDE

Školní učební plán nového čtyřletého gymnázia

ZDE

Opatření obecné povahy od MŠMT
Přijímací zkoušky – dodatek

PŘIJETÍ DO VYŠŠÍHO ROČNÍKU A PŘESTUPY Z JINÝCH ŠKOL

Přijetí do vyššího ročníku je možné i během školního roku. Při rozdílnosti učebních plánů může být požadována rozdílová zkouška (např. druhý cizí jazyk).
Bližší informace na ředitelství školy, tel. 485 123 556, jansa@doctrina.cz

Nemůžete přijít na akce pro uchazeče? Domluvte si s námi individuální termín.