KRYPTA PARAŠUTISTŮ

Třetí den kulturně historického kurzu studentky a studenti zahájili cestou směrem Karlův most, Tančící dům a NP heydrichiády. V Národním památníku heydrichiády se nejprve podívali na krátký dokument a poté je paní průvodkyně vzala do katakomb, kde se v roce 1942 ukrývalo sedm parašutistů spojených s operací Anthropoid.

Antonín Adam shrnul prohlídku takto: Během návštěvy muzea na nás dopadaly různé emoce: hrdost, hněv, smutek a vlastně i radost, že může žít v normálním světě. S některými spolužáky jsme se shodli na tom, že pokud by to bylo nutné, zachovali bychom se stejně! Navštívili jsem také Neviditelnou výstavu, kde jsme si vyzkoušeli zahrát nejrůznější stolní hry poslepu. Po výstavě jsme poznávali další památky jako např.: Karlovo náměstí, Chrám Panny Marie Sněžné a Václavské náměstí. Tím naše prohlídka městem skončila a nastal čas vyrazit do divadla. Všichni jsme se vystrojili a vyrazili směrem Nová scéna, kde se hrálo představení Poe.

Richard Pech o hře napsal: Zajímavě zpracovaná inscenace v mnohých z nás vyvolala spoustu otázek, přesto většina z nás odcházela s dobrým zážitkem. Nejkrásnější na celém představení bylo perfektní sladění hudby, pohybů tanečníků a jejich kostýmů, které se navzájem doplňovaly. Hudba, která ze začátku zněla jako kakofonie náhodných rozladěných zvuků, se postupně začala nádherně prolínat s pohyby tanečníků, kteří ve mně budily pocit, že netančí proto, že jejich svaly dostávají pokyny od mozku, ale proto, že je to jejich ryzí podstata. Jako by byly hmotou pohybující se sama od sebe. Tanec byl příjemně proložen promluvami výborných herců, které navozovaly skvělou atmosféru. O představení bych ještě mohl mluvit dlouho, sám jsem na něm byl již dvakrát, ale to musíte vidět sami. Pak už nás čekala jen cesta na ubytování, která proběhla hladce.

Fotografie ze třetího dne naleznete zde.