Lyžařský kurz

Lyžařský kurz 2022

 

V termínu od 15. 1. do 22. 1. 2022 se uskuteční v Krkonoších povinný lyžařský kurz pro sekundu. Ubytování je zajištěno na Moravské boudě v nadmořské výšce 1225 m n m. a výuka bude probíhat na sjezdovce u chaty (300 m, začátečníci), u Davidových Bud (1200 m, střední obtížnost) nebo v běžecké stopě.

 

Informace o cílech kurzu, programu, povinném vybavení, formuláře ke stažení a fotogalerie z předchozích kurzů naleznete v sekci obecné informace.

Obecné informace ke stažení

Sekunda 2020

V týdnu od 18. do 25. 1. 2020 vyrazila sekunda na hřebeny našich nejvyšších hor. Přestože byl letos Krakonoš na sníh poněkud skoupý, nad Špindlerovým Mlýnem čekal na studenty bohatý program v podobě výcviku na běžeckých a sjezdových lyžích a v podobě přednášek. Na povinný odpočinkový den byl připraven výšlap na sněžnicích na Dívčí kameny s objednanými panoramatickými výhledy. Nezapomněli jsme ani na odpočinek v nordické lázni a na již tradiční test nabytých znalostí. Vyvrcholením lyžařského snažení studentů byl čtvrteční závod v biatlonu. Na rozdíl od tápání české biatlonové reprezentace v Pokljuce byly 23. 1. u Petrovy boudy k vidění jen kvalitní výkony a vrcholný sportovní zážitek byl podtržen azurovou oblohou a pohledem na moře inverzní oblačnosti v údolí.

Počínání sekundánů bylo řádně dokumentováno, fotografie z lyžařského kurzu jsou k nahlédnutí v galerii. Rodičům děkujeme za vzornou přípravu lyžařské výzbroje a výstroje studentů.

Zde jsou výsledky závodů:

Biatlon – muži

 1. David Bureš
 2. Kristián Bohun
 3. Štěpán Hejna

Biatlon – ženy

 1. Simona Petruželová
 2. Eliška Morávková
 3. Marie Klokočníková
Tak příští rok zase na Moravské! Skol!


Sekunda 2019

V týdnu od 19. do 26. 1. 2019 vyrazila sekunda na hřebeny našich nejvyšších hor. Krakonoš nám nadělil exkluzivní počasí a sekundáni se mohli na zasněžených svazích pod azurovou oblohou a žhnoucím sluncem vyřádit do sytosti. Na studenty čekal nad Špindlerovým Mlýnem bohatý program v podobě výcviku na běžeckých a sjezdových lyžích a v podobě přednášek. Na povinný odpočinkový den byl připraven výšlap na sněžnicích na Dívčí kameny s objednanými panoramatickými výhledy. Nezapomněli jsme ani na tradiční test nabytých znalostí a závody ve slalomu a v biatlonu.

Počínání sekundánů bylo řádně dokumentováno, fotografie z lyžařského kurzu jsou k nahlédnutí v galerii.  Rodičům děkujeme za vzornou přípravu lyžařské výzbroje a výstroje studentů.

Zde jsou výsledky závodů:

Biatlon – muži

 1. Tadeáš Raška
 2. Kryštof Hron
 3. Ferdinand Nalezinek

Biatlon – ženy

 1. Magdaléna Tichá
 2. Barbora Kavanová
 3. Zuzana Bajerová

Sjezd – muži

 1. Tadeáš Raška
 2. Ivo Rejnart
 3. Ferdinand Nalezinek

Sjezd – ženy

 1. Magdaléna Tichá
 2. Linda Steinerová
 3. Adéla Kosková

Tak příští rok zase na Moravské! Skol!

LYŽAŘSKÝ KURZ V SEKUNDĚ 2018

V týdnu od 20. do 27. 1. 2018 se na hřebenech Krkonoš uskutečnil pravidelný lyžařský kurz pro sekundu. Sněhu letos na sekundány čekalo víc než dost, počasí celkově ale moc nespolupracovalo. Mlhám a větru navzdory si studenti nad Špindlerovým Mlýnem užívali bohatého programu v podobě výcviku na běžeckých a sjezdových lyžích a v podobě přednášek. Na povinný odpočinkový den byly připraveny výšlap na sněžnicích a finská lázeň. Nezapomněli jsme ani na tradiční test nabytých znalostí a závod v biatlonu a ve sjezdu.

 

Počínání sekundánů bylo řádně dokumentováno, fotografie z lyžařského kurzu jsou k nahlédnutí v galerii.  Rodičům děkujeme za vzornou přípravu lyžařské výzbroje a výstroje studentů.

 

Zde jsou výsledky závodů a soutěží:

Biatlon – muži

 1. Albert Moc
 2. Jonáš Svatuška
 3. Štěpán Šuma

Biatlon – ženy

 1. Tereza Pecková
 2. Veronika Modrá
 3. Taťána Marková

Sjezd – muži

 1.  Štěpán Šuma
 2. Tobiáš Strýček
 3. Jonáš Svatuška

Sjezd – ženy

 1. Kateřina Krotilová
 2. Karla Cikánková
 3. Barbora Jandejsková

Příští rok zase na Moravské! Skol!