Lyžařský kurz

Lyžařský kurz 2019

V termínu od 19. 1. do 26. 1. 2019 se uskuteční v Krkonoších povinný lyžařský kurz pro sekundu. Ubytování je zajištěno na Moravské boudě v nadmořské výšce 1225 m. n m. a výuka bude probíhat na sjezdovce u chaty (300m, začátečníci), u Davidových Bud (1200m, střední obtížnost) a v běžecké stopě.

Informace o cílech kurzu, programu, povinném vybavení, formuláře ke stažení a fotogalerie z předchozích kurzů naleznete v sekci obecné informace.

LYŽAŘSKÝ KURZ V SEKUNDĚ 2018

V týdnu od 20. do 27. 1. 2018 se na hřebenech Krkonoš uskutečnil pravidelný lyžařský kurz pro sekundu. Sněhu letos na sekundány čekalo víc než dost, počasí celkově ale moc nespolupracovalo. Mlhám a větru navzdory si studenti nad Špindlerovým Mlýnem užívali bohatého programu v podobě výcviku na běžeckých a sjezdových lyžích a v podobě přednášek. Na povinný odpočinkový den byly připraveny výšlap na sněžnicích a finská lázeň. Nezapomněli jsme ani na tradiční test nabytých znalostí a závod v biatlonu a ve sjezdu.

 

Počínání sekundánů bylo řádně dokumentováno, fotografie z lyžařského kurzu jsou k nahlédnutí v galerii.  Rodičům děkujeme za vzornou přípravu lyžařské výzbroje a výstroje studentů.

 

Zde jsou výsledky závodů a soutěží:

Biatlon – muži

 1. Albert Moc
 2. Jonáš Svatuška
 3. Štěpán Šuma

Biatlon – ženy

 1. Tereza Pecková
 2. Veronika Modrá
 3. Taťána Marková

Sjezd – muži

 1.  Štěpán Šuma
 2. Tobiáš Strýček
 3. Jonáš Svatuška

Sjezd – ženy

 1. Kateřina Krotilová
 2. Karla Cikánková
 3. Barbora Jandejsková

Příští rok zase na Moravské! Skol!