AMERSFOORT 2024: PŘÍJEZD A ÚVODNÍ PROGRAM

Po delší odmlce tu opět máme výměnný pobyt se studenty z Nizozemska. 13. dubna se naši čeští studenti společně s vyučujícími vypravili do Amersfoortu, města železnic, zahraničních turistů a významného průmyslu v dobách novověkých. Z pobytu studentů v Nizozemsku, tedy od 13. do 19. dubna, vám budeme zde na webu i sociálních sítích přinášet reportáže psané, ale také ty obrazové. O první postřehy z příjezdu a prvních dní v zemi tulipánů, větrných mlýnů a sýrů se postarala paní profesorka P. Quirenzová, kterou na výměnném pobytu doplňují pan profesor M. Blecha a paní profesorka A. Blechová.

Příjezd a první den

V sobotu večer jsme úspěšně dorazili do Amersfoortu a setkali se s našimi holandskými hostiteli. Během neděle studentky a studenti navštívili zajímavá místa např. lanové centrum, bowling, vyjížďku na koních, Utrecht, Rotterdam či Amsterdam. Krásné nedělní počasí nám přálo. 

Druhý den – pondělí

Ráno jsme všichni dorazili do školy a čekaly nás ukázkové hodiny – francouzština, zeměpis, biologie, latina, tělocvik a další. Odpoledne čekal studenty treasure hunt v centru Amersfoortu. Nenechali se odradit ani hustým deštěm a krupobitím. A večer jsme se všichni sešli i s hostitelskými rodinami na společenském večeru, kde naši studenti představili krásy naší země a regionu, nezapomněli ani na ukázky českých velikonočních zvyků. Na závěr jsme si pochutnali na tradičních velikonočních jídlech. 

profesorka P. Quirenzová

Fotografie z prvních dní naleznete zde.