BRONZ NA ŠACHOVÉM TURNAJI

21. února 2024 se konal Šachový turnaj soukromých středních škol 2024 v Praze. Jednalo se o II. ročník turnaje pořádaného střední odbornou školou Euroškola Praha. Do turnaje se mohla přihlásit pouze dvoučlenná družstva, a to z každé přihlášené školy maximálně dvě. Na turnaji se tak sešlo až 14 družstev jak z pražských, tak i mimopražských soukromých středních škol. Systém turnaje byl uspořádán do dvou skupin se systémem „každý s každým“ po 12minutových šachových partií. Po dohrání všech her v obou skupinách se střetla družstva podle konečného pořadí v semifinálové, resp. finálové skupině o nejvyšší možné umístění.

Naše družstvo ve složení Jan Zima a Samuel Tuma se ve skupině probojovalo na skvělé druhé místo a měli možnost hrát o příčku nejvyšší. Po několika remízách v užším semifinále museli organizátoři přistoupit k úpravě pravidel a zkrátit časový limit hry na 5 minut. Poslední skvělá hra od obou studentů kvinty zaručila našemu gymnáziu bronzové umístění a hodnotné ceny včetně blýskavého poháru.

V náročné konkurenci ostatních družstev se snažili obstát i Jakub Václavek a Marek Záklasník, kteří si svými výkony nakonec došli pro 13. místo. Je nutné dodat, že se jednalo o jejich první zkušenosti se šachovým turnajem, a proto si i oni zaslouží nemalé uznání. Oběma družstvům gratulujeme a těšíme se zase za rok.

Kompletní výsledky budou dostupné po zveřejnění organizátory. 

Fotografie z turnaje naleznete zde.