Český den proti rakovině pohledem I. ročníku

Středa 15. 5. byl Český den proti rakovině a my, studenti I. ročníku, jsme se vydali dobrovolničit do ulic Liberce. Pod záštitou organizace Liga proti rakovině Praha jsme prodávali kytičky měsíčku lékařského s tmavě růžovou stužkou. Barva stužky symbolizovala téma letošního 28. ročníku, kterým byla rakovina prsu. Lidé, kteří si kytičku koupili, přispěli na léčbu rakoviny. Charitativní akce nám dala spoustu zkušeností, například schopnost komunikovat s lidmi.

 

Zážitků, které by se měly zmínit, byla spousta, takže jsem se zeptala spolužáků, co si o akci mysleli.

 

Bylo smutné, když nám někteří lidé říkali, že sami měli rakovinu nebo že jim na rakovinu zemřel někdo blízký. O to víc nám ale zvedlo náladu, když jsme se podívali kolem a viděli skupinky ve žlutých tričkách, které také prodávaly kytičky, a mraky lidí, kteří už měli kytičku připnutou na oblečení. Dokonce nás lidé sami oslovovali, že chtějí také přispět.

Markéta Hakrová

 

Prodávání květinek mě velmi bavilo, velmi mě těšil zájem lidí, kteří chtěli pomoct. Až na pár výjimek jsme potkali samé dobré lidi. Podařilo se mi prodat všechny květinky, což považuji za velký úspěch. Doufám, že naše úsilí nebylo zbytečné a že vybrané peníze pomohou.

Antonín Adam

 

Prodávání kytiček nás moc bavilo a energii nám dávalo to, že děláme dobrou věc. Vždy nám udělalo radost, když nás lidé oslovili sami.

Viktorie Rösselová

 

Celý den byl vydařený. Bylo krásné počasí a celkově se spousta věcí povedla. Nejvíc se nám líbilo to, že jsme pomohli lidem, kteří to potřebují. To bylo na celém dni to nejdůležitější. Podařilo se nám prodat všechny kytičky a také jsme dostali spoustu peněžních příspěvků od lidí, kteří kytičku nechtěli, ale chtěli pomoct v léčbě. Celkově bylo krásné vidět, že lidé chtějí pomáhat a že pomáhají.

Michaela Soldátová

 

Moc děkujeme za příležitost se na takovéto akci podílet.

                                                                                                                         Eliška Matyášová