Cyklokurz 2018

Stejně jako v předchozích letech, nás v polovině května v termínu od 14. 5. do 18. 5. 2018, čekal cyklistický kurz. I letos jsme mohli využít krásné prostředí v Horní Světlé na chatě Luž. Počasí nám podle předpovědi nemělo být příliš nakloněno, ale opak byl pravdou a lepší počasí jsme si nemohli nakonec přát. I když se ve středu mírně ochladilo a museli jsme se trochu více obléci, tak déšť se nám vyhýbal velikým obloukem a zastihl nás pouze na chvilku ve čtvrtek, při návratu na chatu. I v tomto roce byla tercie velmi vyrovnaná a všechny cyklovýlety zvládla pospolu a jejich přístup, kterým se na cyklokurzu prezentovali, jim přinesl spoustu společných zážitků a najetých velmi dobrých cca 165 km.

 

Studenti měli možnost navštívit na kole malebné vesničky, jako jsou Mařenice, Heřmanice, Großschönaunebo Hainewalde. Studenti také navštívili Jablonné v Podještědí a mohli se napít ze studánky sv. Zdislavy. Pěšky pak také zdolali nejvyšší vrchol Lužických hor – Luž (793 m n. m.) a navštívili skalní město u vesničky Jonsdorf.

 

Na závěr bych chtěl říci, že cyklistický kurz 2018 se opětovně vydařil a všem studentům patří obrovský dík a obdiv, a doufám, že i nadále budou tak dobrý kolektiv jako byli na tomto cyklokurzu.

 

FOTOGRAFIE Z KURZU