Florbalový turnaj Subterra

V posledních měsících tohoto kalendářního roku se studenti a studentky Doctrina-Podještědského gymnázia zúčastnili florbalových turnajů Subterra pro střední školy.

Jako první změřily síly proti dalším libereckým školám chlapci. Již z prvního zápasu bylo jasné, že úroveň bude vysoká a hra kvalitní. Nás reprezentovali studenti ze sexty, septimy, ale především z III. ročníku. Do turnaje jsme vstoupili vítězně, když jsme porazili Gymnázium F. X. Šaldy. Následovala remíza se Střední školou průmyslovou – pozdějším vítězem. Jelikož postupoval pouze první tým, tak jsme do posledního zápasu vstupovali s tím, že máme horší skóre a musíme soupeře přehrát alespoň o 5 branek. Hráli jsme tedy na riziko, což se nám vymstilo, a dokonce jsme poslední zápas prohráli. Museli jsme se spokojit s třetím místem.

Dívky odehrály turnaj o tři týdny později. Jelikož se ani jedna ze zúčastněných dívek výhradně florbalu nevěnuje, tak naše ambice nebyly příliš vysoké. Nicméně všechny reprezentantky jsou skvělé sportovkyně v jiných odvětvích a rozhodně měly co nabídnout. Začátek turnaje bohužel nevyšel podle představ, když jsme narazily asi na nejsilnější soupeře. Jednalo se o výběr Obchodní akademie, který se později ukázal jako nejlepší ze všech celků. Následovala bezbranková remíza proti děvčatům z Frýdlantu. V posledním zápase, ve kterém se bojovalo o druhé místo, měly naše dívky v druhé polovině utkání velkou převahu a soupeře předčily i na střely. Bohužel však děvčata nedokázala skórovat a podlehla týmu ze Železného Brodu. Tím se umístila na konečném čtvrtém místě.

Letošní ročník nedopadl zcela podle našich představ a ambicí. Nicméně chlapci i děvčata byli více než konkurenceschopnými družstvy a do příštího roku nastupujeme s cílem se opět vrátit na nejvyšší stupeň.

Fotografie obou celků naleznete zde.

profesor Vladimír Křivský