Kvinta navštívila Živou knihovnu

Studentky a studenti kvinty se 21. února zúčastnili „čtení knih“ v rámci Živé knihovny ve V-klubu. Studenti si místo knížek „půjčují“ osoby se zajímavým životním příběhem, se kterými by se v reálném životě třeba nikdy nesetkali a nepopovídali, a ptají se jich na všechno, co je zajímá.

Cílem akce bylo nabourání stereotypů a podpora aktivního občanství skrze osobní příběhy. Kvintáni si nejdříve přečetli krátké anotace „knih“ a postupně si dvě vybrali. Tentokrát byly k dispozici následující „publikace“: pěkně stará kniha (rétor, pedagog, významná osobnost Liberce), aktivní seniorka, exotický motýl z východu (syrský uprchlík), městský strážník, iniciátor živé kultury v Liberci, koučka a pedagožka, ředitelka chráněné díly a lektorka Jednoho světa.

Akce studenty velice zaujala, protože podle nich vybrané „knihy“ byly čtivé a někteří se tak „začetli“, že ztratili pojem o čase. Podobných akcí se budeme účastnit i nadále a rozšiřovat tak studentům jejich obzory a podporovat je v aktivním přístupu.

Mgr. Petra Quirenzová