Nové Luštěniny 77/78 – Covid dvojčíslo

Milí čtenáři,

také jste unavení z celé koronavirové situace? Předpokládám, že máte přehled o tom, co všechno se stihlo od jara ve světě změnit. V souvislosti s distanční výukou došlo třeba k tomu, že se z některých rodičů stali učitelé, a proto nemají čas na svoji práci.  Jiní rodiče by zase čas měli, ale o práci přišli. 

Přechod do této formy výuky ovlivnil i nás a naše Luštěniny.  V loňském roce jsme nezvládli vydat poslední plánované číslo, protože jsme sami bojovali s nástrahami online vzdělávání . Měli jsme však možnost se poučit. Výsledkem je „Koronavirové dvojčíslí“, které obsahuje články i ze třetího trimestru minulého školního roku.

Můžete se tak těšit na každoroční perličky, úspěchy našich studentů, na rozhovor s paní profesorkou Lukešovou, která odešla do zaslouženého důchodu. 

Dostanete typy, kam vyrazit na výlet. Potěšit Vás může literární okénko, v němž bude prezentována poezie. Dočtete se také o neuvěřitelném dědečkovi jednoho našeho studenta. 

Na své si přijdou i ti z vás, kteří se zajímají o problematiku udržitelného životního stylu. 

A protože žijeme v době, kdy musíme ve veřejném prostoru nosit nový módní doplněk, představíme vám návrhy roušek. Případní zájemci se mohou obrátit na autory těchto návrhů – kvartány

V neposlední řadě zavzpomínáme na loňskou oktávu.

Doufám, že se Vám bude letošní číslo líbit a přeji Vám za celou redakci hodně sil do nového roku.

Eliška Košťálová

 

Luštěniny ke stažení ZDE