Ohlédnutí za lyžařským kurzem

V termínu od 13. 1. do 20. 1. 2024 vyrazili sekundáni do Krkonoš, aby si v rámci tradičního lyžařského kurzu užili sjezdovky a běžky. Počasí v Krkonoších opět prověřilo odolnost týmu, teploty pravidelně padaly hluboko pod bod mrazu, a když sněžilo, tak zpravidla horizontálně a hodně svižně. Na několik okamžiků v závěru kurzu jsme ovšem byli odměněni sluníčkem a hory ukázaly i svou přívětivou tvář.

Během odpočinkového půldne se nejotužilejší jedinci pochlubili kvalitními termoregulačními schopnostmi v sauně a následně v 0,5°C teplém venkovním jezírku. Druhá část týmu mezitím válela s mičudou na sněhu, tak kvalitní fotbalový mač Sedmidolí do té doby určitě nezažilo. Na konci kurzu se soutěžilo v biatlonu a v prezentaci nabytých vědomostí. Na tomto místě je dlužno dodat, že v bílé stopě, na střelnici a i v učebně naši studenti oslnili.

Počínání sekundánů bylo řádně dokumentováno, fotografie z lyžařského kurzu jsou k nahlédnutí v galerii.  Rodičům děkujeme za vzornou přípravu lyžařské výzbroje a výstroje studentů.

Výsledky závodů IBU:

Biatlon – muži

  1. Jakub Papírník 8:08
  2. Michal Zapadlo 8:20
  3. Maxmilián Beneš 8:47

 

Biatlon – ženy

  1. Kristýna Bulířová 7:48
  2. Eliška Poeková 8:35
  3. Zuzana Kajzarová 9:27