Parlament

VÝSLEDKY Přijímací řízení

OSMILETÉ GYMNÁZIUM

SEZNAM PŘIJATÝCHSEZNAM VŠICHNI

JAK DÁL

Jsem přijat
Zápisový lístek z Vaší ZŠ vyplňte a odevzdejte ho na vybrané střední škole do 10 pracovních dnů od zveřejnění výsledků.

 

Jsem nepřijatý
Stáhněte si formulář Odvolání tlačítkem níže a po vyplnění ho přineste na sekretariát vybrané střední školy.

ODVOLÁNÍ

Přijímací řízení

JAK VYPLNIT PŘIHLÁŠKU

ZOBRAZIT

STRUČNÝ PRŮVODCE

ZOBRAZIT

PŘIHLÁŠKA KE STUDIU

STÁHNOUT

Bystrý páťák náhradní termín

Úterý 8. března 2022
16.00 – 17:00

Soutěž Bystrý páťák náhradní termín pro žáky 5. tříd je určený pro všechny, kteří se nemohli účastnit řádného termínu. Tato soutěž nezkoumá školní znalosti, ale zaměřuje se na jejich všeobecný rozhled.

Vážení rodiče,

jsme rádi, že máte zájem o naše akce, které pořádáme pro uchazeče o studium na našem gymnáziu, a Vaše dítě se zúčastní zítřejší soutěže Bystrý Páťák v úterý 8. března. Příchod do školy bude možný od 15.30, rodiče mohou doprovodit páťáka do učebny, v níž se bude soutěž konat (na druhém podlaží školy), poté mohou rodiče do ukončení soutěže počkat v knihovně v I. podlaží. Předpokládaný konec v 17.15.

Účast na akci je možná pouze bez příznaků respiračního onemocnění a po celou dobu pobytu ve škole je nutné mít nasazenou roušku.

Soutěž bude probíhat na našem gymnáziu na adrese Sokolovská 328.

 

Úspěšní řešitelé získávají až 4 body k přijímacímu řízení.

Den otevřených dveří online

20. 1. 2022 od 17.00
2. 2. 2022 od 18.00

Seznamte se s Doctrina – Podještědským gymnáziem prostřednictvím ředitele školy, paní zástupkyně nebo studentů. Ideální příležitost pro rodiče zájemců i samotné zájemce o studium v primě (žáci 5. tříd) i I. ročníku (žáci 9. tříd) zeptat se na vše ze života školy i přijímacího řízení.

Registrace bude zastavena 2 hodiny před začátkem dne otevřených dveří.

 

Na Vámi zadaný e-mail v registraci, Vám zašleme v den konání dnu otevřených dveří odkaz na videokonferenci, která bude trvat přibližně 45 minut. Účast na jedné videokonferenci je omezena na 30 účastníků. Zkušební test připojení a další instrukce Vám zašleme ještě v předstihu. Budeme komunikovat prostřednictvím služby Google Meet. Bude vám stačit internetový prohlížeč Chrome nebo mobilní aplikace Meet a účet u společnosti Google (tzv. Gmail).

Přijímačky nanečisto – online

PROBÍHAJÍ AŽ DO PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK

 

Matematika / Český jazyk

Vyzkoušejte si stejný typ testu, jaký bude u přijímacích zkoušek pro 5. i 9. ročník (CERMAT), bez stresu a nervů. Zjistěte, jak na tom jste.

Zkušení vyučující se žáky projdou všechny testové otázky a ochotně jim vysvětlí všechny nejasnosti. Vyučující také upozorní na nejčastější typy a okruhy testových otázek, které se v testu opakují, a na co si dát pozor. Žáci se seznámí s formou testování a samotné zkoušky pak pro ně nebudou žádným „strašákem“ ani překvapením.

 

Vzhledem ke stávající situaci nemůžeme uspořádat prezenční formu přijímaček nanečisto, proto pro Vás připravujeme ONLINE formu. Bude se jednat o dlouhodobou přípravu, kdy každý týden bude zájemce moci si nejen vyzkoušet reálné přijímačky CERMAT, ale také všechny otázky s našimi učiteli rozebrat a moci se i na cokoliv zeptat. Součástí bude i  velmi důležitá zpětná vazba, ve které každý účastník zjisti jak se jeho výsledky pohybují ve srovnání s ostatními.

 

Pokud nám to epidemiologická situace dovolí, uspořádáme i prezenční formu.

Prezenční forma
Součástí registrace prezenční formy je účastnický poplatek 200 Kč za každý předmět, kterého se budete chtít zúčastnit. Poplatek se bude vybírat až na místě v den zkoušky. Mějte prosím s sebou přesnou částku, aby vstupní registrace proběhla co nejrychleji. Děkujeme

Účastníci získají body k přijímacímu řízení.

Individuální  prohlídka školy

24. – 27. ledna 2022
14:30 – 17:00

Rezervujte si soukromý čas (15 minut) s panem ředitelem a nechte se provést naší školou. 

Budete mít pro sebe pana ředitele na 15 minut s možností se individuálně zeptat na vše, co Vás o gymnáziu zajímá. Následně Vás některý z našich pedagogů provede školou. Projdete si učebny, zázemí, kavárnu a nasajete atmosféru školy.

 

Rezervace probíhá skrze odkaz napravo službou Reservio. Kvůli omezení je možné na jeden termín objednat jen jedno místo, což znamená jedna rodina, počet členů jedné rodiny není omezen.  V čas rezervace přijďte k hlavnímu vchodu školy na adrese Sokolovská 328, Liberec. Hlavní vchod bude označen.

 

Těšíme se na Vás

Gymnazistou na zkoušku

Středa 2. února 2022, 8.30 – 11.00
Čtvrtek 10. února 20202, 8.30 – 11.00

Zažijte krásy gymnaziální výuky.  

Vyzkoušejte si školu a nasajte její atmosféru, ještě než si na ni podáte přihlášku. Žáci 9. tříd u nás zažijí dvě hodiny výuky, do kterých se mohou aktivně zapojit. Na konci každé hodiny bude prostor pro dotazy s vyučujícími i se stávajícími studenty. 

Účastníci získají body k přijímacímu řízení.

Hospitační týden pro veřejnost

 

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci je hospitační týden zrušen.

Podívejte se u nás kamkoliv. Nic netajíme. Nemusíte nikomu předem nic oznamovat, stačí si vybrat dle rozvrhu ročník a předmět, který chcete vidět. V uvedeném týdnu je možné navštívit opravdu jakoukoliv vyučovací hodinu. Jediné, o co Vás prosíme, je včasný příchod, aby výuka mohla probíhat nerušeně.

Formulář přihlášky ke stažení

PDFExcel

Prohlédněte si proč studovat na Doctrina – Podještědském gymnáziu

ZDE

Kritéria přijetí na čtyřleté gymnázium stahujte

ZDE

Kritéria přijetí na osmileté gymnázium stahujte

ZDE

Školní učební plán nového čtyřletého gymnázia

ZDE

Opatření obecné povahy od MŠMT
Přijímací zkoušky – dodatek

PŘIJETÍ DO VYŠŠÍHO ROČNÍKU A PŘESTUPY Z JINÝCH ŠKOL

Přijetí do vyššího ročníku je možné i během školního roku. Při rozdílnosti učebních plánů může být požadována rozdílová zkouška (např. druhý cizí jazyk).
Bližší informace na ředitelství školy, tel. 485 123 556, jansa@doctrina.cz

Nemůžete přijít na akce pro uchazeče? Domluvte si s námi individuální termín.