První dojmy (nejen) z Velké Británie

Studenti a studentky vyššího gymnázia vyrazili v sobotu 18. března na jazykový a poznávací zájezd do Velké Británie. A my jsme rádi, že nám budou po celou dobu jejich pobytu obrazem i slovem dodávat čerstvé zážitky z cestování a nabitého programu. Můžete se s námi začíst do toho, jak vypadaly jejich první dny na cestě do pobřežního města Weymouth.

Po dlouhé cestě autobusem přes Polsko, Německo, Nizozemsko, Belgii a Francii jsme v brzkých nedělních hodinách přijeli do Calais, které jsme díky stávce státních zaměstnanců ve Francii mohli dlouho a důkladně poznávat. Poté jsme se konečně Eurotunelem dostali do britského Folkstone a dál pokračovali do Londýna.
Do centra města jsme přijeli lodí Tornado Clipper, vystoupili jsme u London Eye a pokračovali okolo Big Benu, britského parlamentu a Westminsterského opatství k Buckinghamskému paláci, kde jsme také stihli výměnu stráží. Pak jsme si prohlédli Trafalgar a Leicester Square. Další zajímavosti a pamětihodnosti Londýna si studenti ve skupinkách prozkoumávali sami. Ve večerních hodinách jsme se přesunuli do našich rodin ve městě Weymouth. Těšíme se na nové zážitky v následujících dnech.

Fotografie z prvního a druhého dne zájezdu si můžete prohlédno