Redaktorka České televize Tereza Řezníčková o práci žurnalisty

V pátek 9. června se studenti sekundy a tercie zúčastnili dvouhodinové besedy s novinářkou Terezou Řezníčkovou, která působí jako moderátorka pořadu 90′ a Newsroom na ČT24. Je také součástí kontinuálního vysílání Studio ČT24.

Zprávu o tom, jak beseda probíhala, přináší studentka tercie Adéla Podholová.

Věnovali jsme se především zákulisí žurnalistiky, diskutovali o práci novináře, redaktora, moderátora, ale také jsme se dostali k náplni programu editora. Náročnou přípravu novináře na zpravodajské vysílání a vytváření vysílacího plánu jsme si ukázali na reálných případech, jako byly nedávné prezidentské volby nebo přírodní katastrofa v podobě tornáda na Moravě. Z prvního případu jsme se například dozvěděli, jak probíhají rozhovory s jednotlivými kandidáty a jaká panuje atmosféra v jádru volebního štábu.

Další velké téma, které jsme otevřeli, byly tzv. hoaxy, řetězové emaily a dezinformace. Ukázali jsme si některé typové příklady a rozebrali jsme možnosti, jak proti nim bojovat. Na závěr byl prostor pro dotazy, kterých padlo opravdu velké množství. Všem se nám beseda velice líbila a vzhledem k informačně nabitému obsahu byla přínosná.