Studentky tercie zachraňují outloně váhavého

ZOO Liberec každoročně pořádá Den projektů, na který zve studenty a žáky jako tvůrce prezentací jednotlivých ochranářských projektů. Pro letošní akci, která proběhla v ZOO v sobotu 9. června si skupina terciánek Doctrina – Podještědského gymnázia vybrala k prezentaci projekt  Kukang rescue program zaměřený na záchranu outloně váhavého.

Den projektů očima Veroniky Urbánkové z tercie:

Vybrali jsme si program Kukang, jehož zakladatelem je pan František Příbrský. Naším cílem a vlastně i úkolem bylo informovat veřejnost o kriticky ohroženém outloni váhavém, který žije na Sumatře. Přichystali jsme pro veřejnost zajímavou přednášku, kterou jsme zpestřili prodejem vlastnoručně vyrobených věcí. Zakoupené věci budou lidem připomínat naše poděkování za jejich ochotu pomoci.

Setkali jsme se s milými a citlivými lidmi, kteří pochopili, že příroda je jen jedna a musí se chránit. Uvědomili si také, že outloň je unikátní zvíře a pokud mu nepomůžeme, za pár let tu nemusí být. Bohužel tam byli i takoví lidé, kteří nám neodpověděli ani na pozdrav a svým lhostejným chováním nás trochu překvapili. Ale i s těmi se člověk musí setkávat celý život.  Celkem se nám podařilo vybrat 8 129 Kč, což je velký úspěch. Příští rok se hodláme opět zúčastnit a Kukangu pomoci.

Veronika Urbánková