Zpravodaj z Anglie – aktualizováno

Den 7.

V pátek v brzkých ranních hodinách jsme opustili Torquay a vydali se do Londýna.

Okolo půl jedenácté jsme dorazili do Greenwich a pak lodí do centra města. Zde jsme šli okolo Parlamentu, Big Benu a Westmisterského opatství. Dále jsme viděli sídlo britských premiérů Downing Street 10, Horse Guard a pak jsme zamířili do parku St. James a k Buckinghamskému paláci. Díky krásnému slunečnému počasí si všichni pořídili nádherné fotografie. Další naše kroky směřovaly k Trafalgarskému náměstí a posléze až do Covent Garden. Návštěvu Londýna jsme opět zakončili přejezdem do Greenwich na lodi.

Když jsme se dostali k autobusu, povečeřeli jsme a následně jsme se vydali do Doveru, kde jsme se nalodili na trajekt, který nás dovezl do Calais a odtud jsme cestovali domů.

Den 6.

Dnešek byl posledním školním dnem pro naše studenty. Ráno měli ještě pár hodin angličtiny a pak každý obdržel certifikát o absolvování kurzu. Všichni byli pochváleni, že výborně studovali a byli při hodinách aktivní.

Po slavnostním předání certifikátů jsme se vydali výletní lodí Dart Princess do Dartmouth. V městečku vzdáleném téměř 1,5 hodiny po moři jsme si prohledli jeho nádherné okolí a krásný přístav. Pak jsme zase nastoupili na naši loď a jeli zpátky do hostitelských rodin, kde si už všichni sbalili svoje věci, dostali poslední anglickou večeři a naposledy se vyspali v pohodlných anglických postelích a v pátek zamířili do Londýna a poté přes kanál La Manche domů.

Den 5.

Po dopoledním intenzivním studiu angličtiny se studenti tentokrát vydali do národního parku Dartmoor, kde se nachází mnoho rozličných a zajímavých biotopů. Významným druhem v oblasti jsou i Dartmoorští poníci. Studenti si je mohli i pohladit, protože jsou velmi krotcí. Dartmoor je známý i z literárního hlediska – sir Arthur Conan Doyle sem umístil děj svého románu Pes baskervillský. Po příjemně stráveném čase na vřesovištích jsme se vydali do blízkého městečka Widecombe-in-the-Moor. Zde jsme si prohlédli kostel, kterému se přezdívá „Katedrála vřesovišť“. Hlavní atrakcí pro většinu studentů ovšem byla místní specialita Devon Cream Tea, což je typická odpolední svačinka skládající se z anglických scones (bochánky), clotted cream (hustý smetanový krém) a jahodová marmeláda. Všem tato dobrota moc chutnala.

Den 4.

Ráno si studenti zase vylepšovali svoje jazykové schopnosti a konverzovali aktivně s rodilými Angličany. Odpoledne se vydali za deštivého počasí autobusem do Exeteru – hlavniho města hrabství Devon. Zde si prohlédli katedrálu Sv. Petra, která byla postavená v roce 1050. Nádhernou stavbu i interiér si studenti prohlédli, nafotili krásné fotografie a někteří dokonce i přispěli jednou librou na model katedrály, který z kostiček lega staví bývalý učitel, dnes již důchodce, Maurice. Stavba miniatury by mu měla trvat ještě asi 5 let. I díky nám se jeho cíl zase o kousek přiblížil.

Pak se studenti opět vydali do Torquay, kde se setkali se svými náhradními rodinami a těšili se, že stráví další příjemný večer v anglickém duchu.

Den 3.

Pondělí začalo pro naše studenty pracovně – byli rozděleni do tří skupin a upevňovali si svoje anglické vědomosti a znalosti. Vybaveni obědovými balíčky jsme se poté všichni vydali na první výlet – hrad Tintangel – bájné místo narození krále Artuše. Protože byl velmi větrno, byl hrad pro návštěvníky uzavřen a my jsme místo toho vystoupali k nedalekému kostelíku a fotili si krásy zálivu v Cornwallu.

Den 2.

Po příjezdu do Torquay v zálivu Torbay, hrabství Devon jsme navštívili světoznámý Babbacombe Model Village and Gardens – modely miniaturního městečka. Kromě důmyslně propracovaných staveb a postaviček lidí a zvířat, bylo možné shlédnout i krátký film v 4D kině.

Poté jsme se vydali na pláž, která se říká riviéra. Procházkou jsme se dostali až do centra města, kde jsme si prohlédli zajímavá místa a pak už jsme čekali na náhradní rodiny.
Po důkladné instrukci od průvodkyně, co mohou a nemohou studenti v rodinách dělat, jak se mají chovat a po předání dalších nezbytných informací, si pro studenty začali jezdit noví rodiče, kteří vypadali sympaticky a mile. Studenti tak vyšli vstříct dalšímu anglickému dobrodružství.

Den 1.

Studenti a žáci škol Doctrina, kteří vyrazili na jazykový kurz do Anglie, v pořádku a úspěšně překonali kanál La Manche a dorazili k bílým útesům doverským.

NEJAKTUÁLNĚJŠÍ INFORMACE A FOTOGRAFIE Z ANGLIE SLEDUJTE NA FACEBOOKU ŠKOLY.